top of page
חיפוש

צמיד טניס - מהו ומה מקור השם?

עודכן: 20 בפבר׳ 2023


Credit by Mannia&Titta is licensed under CC BY-ND 2.0.

נשים אוהבת תכשיטים. זאת עובדה קיימת, ובייחוד כאשר מדובר בצמידים נוצצים מרהיבים. אחד מהתכשיטים הפופולאריים אותם ניתן להעניק במתנה לאישה אהובה בכל אירוע משמח, או סתם פשוט כדי לגרום לה להתרגש ולהרגיש נאהבת הוא צמיד טניס זהב, המכונה גם צמיד "נצח". אך מה זה בדיוק, מה מקורו ואילו סוגים קיימים? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.


מהו צמיד טניס?


מדובר בצמיד יפיפה המשובץ אבני חן לכל אורכו. ניתן למצוא כיום עיצובים וסגנונות שונים ומיוחדים של צמידים אלו, חלקם משובצים יהלומים שקופים ובוהקים ואחרים משובצים זרקונים מרהיבים או אבני חן צבעוניות. ניתן גם להזמין צמידי טניס זהב מוזהב, כלומר, כאשר רצועת המתכת עצמה על גביה משובצים אבני החן עשויה זהב וכן, ניתן להזמין צמיד טניס זהב לבן ואף כסף.


מקור השם של הצמיד


מדובר בתכשיט קלאסי שהוצג כבר במאה ה-20. למרות שמו, הוא לא באמת תוכנן לענידה בזמן משחק הטניס. הוא זכה לשמו המקורי לאחר תקרית שהתרחשה במהלך טורניר טניס בארצות הברית בשנת 1987.


במהלך הטורניר, אלופת הטניס כריס אוורט איבדה את צמיד היהלומים שלה וביקשה להפסיק את המשחק על מנת לאתר את הצמיד על המגרש. הצמיד כמובן נמצא ומאז, כוכבות טניס מובילות עונדות צמידי טניס זהב בעודן מתמודדות על הגביע הנכסף, וביניהן סרינה וויליאמס, אנה קורניקובה וגבריאלה סבטיני.


סוגים שונים של צמידי טניס


צמידי טניס זהב הם תכשיטים קלאסיים המלווים נשים לאורך דורות רבים. הם עשויים רצועת מתכת מוזהבת, כסופה או ורדרדה ומשובצים שורת אבני חן המפיצה זוהר וניצוץ מיוחד לכל עבר. מרבית העיצובים של אבני החן עצמן כוללות חיתוך עגול או נסיכותי, אך ניתן גם למצוא צמידי טניס זהב המשובצים באבני חן בסגנונות חיתוך מיוחדים אחרים.


איך לשלב אותו עם כל סגנון לבוש?


צמיד טניס הוא תכשיט רב תכליתי אותו ניתן לענוד עם מגוון סגנונות לבוש שונים. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי לזכור בעת שילוב שלו עם פריטי לבוש ביומיום. אם התכשיט עשוי זהב או כסף למשל, הוא ישלים מגוון רחב של צבעים. עם זאת, אם התכשיט עשוי זהב ורדרד, אולי עדיף לענוד אותו עם גוונים ניטראליים כמו שחור, לבן או אפור.


חשוב לדעת, שתכשיטים אלו מגיעים ברוחב משתנה. ניתן לענוד צמיד טניס עדין עם תלבושת רשמית יותר, בעוד שצמיד שמנמן עשוי להתאים יותר ללבוש קז'ואל. כך או כך, הוא מוסיף נופך של אלגנטיות לשמלה אלגנטית או לתלבושת יומיומית כמו ג'ינס וטי-שירט ולכן הוא מהווה מתנה נהדרת עבור כל אישה בכל גיל.


איך לזהות זהב או כסף אמיתי?


ישנן כמה דרכים פשוטות לבצע בדיקה ביתית לזיהוי של כסף וזהב מקוריים. תוכלו למשל, לקחת מגנט ולהצמיד אליו את התכשיט. במקרה בו התכשיט נמשך אל המגנט ככל הנראה מדובר במתכת מזויפת. דרך נוספת לברר את איכות החומר ממנו עשוי התכשיט היא באמצעות זיהוי חותמת על התכשיט. כאשר על גבי התכשיט מוטבעת חותמת של מספר הנע בין 800 ל-999 סביר להניח שמדובר בכסף. המספר 925 יעיד על כף שמדובר במתכת סטרלינג שהיא מתכת איכותית ביותר ליצור תכשיטים.


כמו כן, חשוב שתדעו שמתכות יקרות כמו כסף וזהב נוטות פחות לעורר אלרגיות וזיהומים בעור שלנו ולכן, במקרה והתעוררה על גבי הגוף שלכם רגישות לאחר ענידת התכשיט, זוהי נורת אזהרה ויתכן ומדובר בתכשיט מזויף. ישנם כמובן, יוצאים מן הכלל אך זהו מדד שיכול בהחלט לסייע לכם לעקוב אחר הדברים ולערוך בדיקה מעמיקה.


Comments


bottom of page